Svet-Stranek.cz
slovenský čuvač - výchova a výcvik
Chovatelská stanice Jizerský les

O nás:slovenský čuvač - výchova a výcvik

O nás

Úvodem

 

 

Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice slovenských čuvačů Jizerský les. Nejsme chovatelskou stanicí v pravém slova smyslu. Nevěnuji se totiž plánovitě chovu slovenských čuvačů a plánovitě se mu nebudu věnovat ani v budoucnosti. Máme však čuvače rádi, žijeme s nimi již řadu let, věnuji se jejich výchově a výcviku. Nejdříve jsme měli pouze čuvače-psa a potom též krásnou čuvačí slečnu Ajku, která byla uchovněna v Klubu chovatelů slovenských čuvačů. Vznikla a byla zaregistrována chovatelská stanice Jizerský les. V roce 2014 se Ajce narodila 4 štěňata. Dvě fenky a jeden pejsek odešly ve stáří 8 týdnů ke svým novým rodinám a čtvrté štěně - pes Akim zůstal u nás.

 

Jak jsem již uvedl, zabývám se především výcvikem a výchovou čuvačů. Chtěl bych se proto na našich stránkách s Vámi podělit především o zkušenosti z jejich výchovy a navazujícího výcviku v ZKO Desná a v rámci Klubu chovatelů slovenských čuvačů v ČR.

 

O čuvačích jako o plemeni toho bylo napsáno hodně a řadu důležitých informací lze získat především na stránkách databáze plemena slovenský čuvač /www.slovensky-cuvac.cz/, které doporučuji navštívit. Naleznete zde jak obecné informace o plemeni /původ, standard/, tak konkrétní rady a zkušenosti s pořízením slovenského čuvače a chovem slovenských čuvačů. Lze se zde dočíst, co nezbytně potřebujete, pokud si chcete čuvače pořídit, jak a čím byste ho měli krmit, jakou veterinární péči potřebuje, jak ho vystavovat na výstavách, jak ho uchovnit a další.

 

Získáte zde též informace o aktivitách lidí, kterým plemeno slovenský čuvač přirostlo k srdci a soustřeďují se právě okolo Klubu chovatelů slovenských čuvačů v ČR. Klub pořádá pravidelná setkání čuvačářů, letní výcvikový tábor, pastevecké víkendy, klubové výstavy. O tom všem se dočtete na výše zmíněných klubových stránkách či na stránkách databáze plemene. Já se těmto informacím na mých stránkách vyhýbám, protože nemá smysl opisovat něco, co je dobře zpracováno jinde. Prostý odkaz zcela postačí.

 

Na stránkách mé domovské ZKO Desná /www.zko-desna-tufra.estranky.cz/naleznete obecné informace o výcviku psů a mnoho fotografií ze života příslušníků naší smečky.